20 marca 2013

Zielona Linia - pomoc w poszukiwaniu pracy

Zielona Linia - wirtualny urząd pracy

www.zielonalinia.gov.pl
Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat portalu Zielona Linia. Wspominałam o tym portalu przy okazji omawiania dokumentów aplikacyjnych.
 
Dlaczego Zielona Linia jest godna polecenia? Z kilku powodów, dla mnie osobiście, najistotniejszych:
 1. Fabryka CV - bezpłatna forma przygotowania dokumentów aplikacyjnych i możliwość przetłumaczenia ich na język angielski. Poza tym, bardzo ciekawe poradniki dotyczące konstrukcji CV i listu motywacyjnego oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.
 2. Usługi Urzędu Pracy - przedstawione w pigułce najważniejsze usługi i formy wsparcia dla osób bezrobotnych oferowane przez PUP-y.
 3. Poradniki - powroty z zagranicy, wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy, powrót do pracy o urlopie macierzyńskim, uprawnienia osób niepełnosprawnych, jak założyć firmę i wiele innych - to lektura obowiązkowa dla osób aktywnie poszukujących zatrudnienia.
 4. Bazy danych - baza zawodów, baza ofert pracy, baza aktów prawnych - kolejne pomocne informacje na temat rynku pracy.

Daleka jestem od robienia reklamy wspomnianemu portalowi, ale polecam gorąco - jest to ciekawa oferta dla osób chcących powrócić na rynek pracy. Zapraszam:)

3 komentarze:

 1. Każdy sposób na to, by znaleźć pracę jest dobry. A czy to będzie Zielona linia, czy niebieska linia, czy po znajomości, to nie ma większego znaczenia. Liczy się końcowy efekt :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczenie ma każda wykorzystana szansa, a im ich więcej, tym ciekawszy i bardziej owocny efekt końcowy;)

   Usuń