Po co nam w CV taki punkt jak "Zalety osobiste"? Między innymi po to, aby uświadomić pracodawcy, że dzięki naszym cechom charakteru będziemy w stanie szybko przystosować się do nowych warunków. Zalety osobiste są pewnego rodzaju umiejętnościami adaptacyjnymi, które pozwalają nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości czy nawiązać relacje z innymi. Mogą być bardzo pomocne w otrzymaniu zatrudnienia, ale również w utrzymaniu pracy. Dla przykładu: jeśli nie będę punktualna, dość szybko pracodawca zdecyduje się podziękować mi za współpracę.
Fragment wzoru CV (moja własna twórczość) |
Podając ten punkt w CV należy pamiętać o tym, aby podane cechy charakteru były zgodne z naszą osobą. Może zdarzyć się tak, że pracodawca przeczyta w naszym CV, że jesteśmy asertywni i zapragnie zapytać nas na rozmowie kwalifikacyjnej, w czym ta asertywność się przejawia. "Fo pa" będzie jeśli nie będziemy nawet wiedzieli co to za pojęcie. W związku z tym zawsze musimy być przygotowani na argumentację każdej z cechy czy podanie przykładu świadczącego o tym, że jesteśmy tacy, a nie inni. To raz.
Dwa - ilość cech charakteru. Zawsze polecam swoim kursantom ilość podawanych cech w granicach 5 - 8 sztuk. Zawsze taka liczba nieco bardziej nakreśla pracodawcy, jacy jesteśmy.
Po trzecie - szablonowe cechy. Punktualni, odpowiedzialni, rzetelni i lojalni jesteśmy wszyscy. Pokażmy pracodawcy trochę więcej indywidualności, trochę więcej cech, które określają nas, a nie całą populację ludzką.
Cztery - starajmy dopasować się nasze cechy do stanowiska pracy, o które się ubiegamy. Znajdźmy w sobie takie zalety, które z powodzeniem pasować będą do charakteru pracy, którą chcielibyśmy wykonywać.
I po piąte - i być może najważniejsze - zalety powinny ukazywać pozytywne i tylko pozytywne strony naszego charakteru. Mimo, że słowo zalety powinno być tak kojarzone, zdarza się, że tak nie jest.
Fragment wzoru CV (moja własna twórczość) |
niesamowicie mądry blog
OdpowiedzUsuńmega!
OdpowiedzUsuń