23 listopada 2012

Cz. 7 - Profesjonalne CV - kursy, szkolenia, uprawnienia, licencje

Kursy czy szkolenia, które mieliśmy okazję odbyć oznaczają dla nas nowe umiejętności, którymi warto pochwalić się w naszym CV. Czasem poprzez ukończone szkolenie zdobywamy bardzo istotne dla naszej przyszłej pracy uprawnienia i licencje do jej wykonywania.
Poniżej znajdziecie kilka przykładów prezentacji punktu szkoleń w CV. Jednakże warto w tym punkcie pamiętać o:
 • aktualności - szkolenia powinny być jak najbardziej aktualne, szczególnie szkolenia dające uprawnienia. Szkolenie z zakresu obsługi komputera, które odbyliśmy w latach 80-tych, nie ma dziś większego znaczenia, ponieważ komputeryzacja bardzo poszła do przodu. Trochę inaczej jest ze szkoleniami z zakresu tzw. umiejętności miękkich - są one bowiem uniwersalne i raczej nie mam tutaj mowy o przedawnieniu.
 • chronologii - jeśli w CV decydujemy się na podanie dat, pamiętajmy o tym, aby podobnie jak w doświadczeniu zawodowym zastosować odwróconą chronologię.
 • czasie trwania - jeżeli chcemy podkreślić rzetelność szkolenia warto w nawiasie podać czas jego trwania (ilość godzin). Jeżeli szkolimy się z zakresu np. umiejętności językowych podanie ilości godzin szkolenia daje pracodawcy jakąś informację, że faktycznie czegoś się nauczyliśmy.
 • ilości szkoleń - czasem liczba szkoleń przewyższa liczbę zakładów pracy w doświadczeniu zawodowym. Wówczas, jeśli szkolenia dotyczą pewnej dziedziny, można zapisać je łącznie, zaznaczając iż są to szkolenia zawodowe z danego zakresu.
Fragment wzoru CV
(moja własna twórczość)

Fragment wzoru CV
(moja własna twórczość)

Fragment wzoru CV
(moja własna twórczość)

4 komentarze:

 1. Dzięki wielkie. Szczególnie trzeci (ostatni fragment) wzoru CV dużo włożył i rozjaśnił sprawę przy tworzeniu CV.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni fragment najważniejszy!

  OdpowiedzUsuń
 3. To niezwykle istotne, aby nieustannie się rozwijać. Udział w szkoleniach może pomóc, i z jest dobrze odbierany przez potencjalnych pracodawców.

  OdpowiedzUsuń