Idealny, prawda? Aż chce się pracować! I ta energia budująca motywację do twórczego i kreatywnego myślenia!
W ostatnim półroczu bardzo często poruszany jest temat pracy zdalnej. Bez wątpienia w obecnym czasie jest to bardzo bezpieczna forma zatrudnienia. O zaletach i wadach pracy zdalnej pisałam już z początkiem tego roku. Link do mojego posta znajdziesz tutaj: Zalety i wady pracy zdalnej.
Dziś chciałabym Cię zainspirować zawodami, które mógłbyś podjąć i pracować zdalnie, z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej.
A oto one:
- grafik komputerowy - odpowiada za przygotowanie i realizację projektów graficznych bądź identyfikacji wizualnych, np. reklam, broszur, produktów, logotypów, itp.
- ghostwriter - za wynagrodzeniem pisze, np. opowiadania, artykuły, teksty piosenek, książki, które następnie zostają opublikowane pod nazwiskiem zleceniodawcy.
- deweloper aplikacji - projektuje, tworzy bądź ulepsza oprogramowanie wykorzystywane w urządzeniach mobilnych np. na smartfonach.
- wirtualny asystent - zajmuje się wszelkimi działaniami pomocniczymi w trybie online bez konieczności wychodzenia z domu m.in. wysyłaniem maili, przygotowaniem pism, umawianiem spotkań, dokonywaniem rezerwacji, odbieraniem telefonów, itp.
- bloger - dzięki dużej rozpoznawalności może reklamować różne produkty, wpływać na opinie innych oraz czerpać z tego tytułu zyski.
- social media manager - osoba odpowiadająca za komunikację między firmą a klientem za pomocą wszelkich dostępnych mediów społecznościowych (np. Faceboook, Instagram, Twitter, itp.).
- brand manager - osoba zajmująca się opieką nad marką, prowadzeniem kampanii reklamowych i promocji danej marki (lansowanie nowych produktów oraz zwiększanie efektywności sprzedaży i rozpoznawalności marki istniejących).
- tłumacz - dokonuje przekładu wypowiedzi lub tekstu pisanego z języka źródłowego na język docelowy, może specjalizować się w tłumaczeniach ustnych bądź pisemnych, może pracować zdalnie lub w stacjonarnym biurze.
- programista - osoba zajmująca się tworzeniem kodów do programów
komputerowych, używająca do tego celu specjalistycznego języka programowania.
Na pewno warto spróbować swoich sił w powyższych dziedzinach
OdpowiedzUsuńSame ciekawe propozycje
OdpowiedzUsuńSam pracuję zdalnie jako programista i naprawdę sobie chwalę! Wszystko jest kwestią doboru oprogramowania do organizacji pracy grupowej w czasie rzeczywistym, ale bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania od Google. Naprawdę fajny tekst, pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńPrzejrzyście, treściwie i przyjemnie, uwielbiam takie blogi. Czekam na kolejne Twoje publikację, bo muszę przyznać, że byłbym chętny zostać tutaj na dłużej :)
OdpowiedzUsuńJeden z takich wpisów, które czytam z przyjemnością. Napisany przystępnym językiem i pobudzający ciekawość, brawo dla autora :)
OdpowiedzUsuńChoć można usłyszeć głosy niezadowolenia, osobiście bardzo cenię sobie możliwość pracy zdalnej. Jest to bardzo komfortowa forma pracy i choć ma swoje wady, dostrzegam znacznie więcej zalet. Pracuję jako grafik i muszę przyznać, że to bardzo trafny wpis.
OdpowiedzUsuńinteligentny wpis
OdpowiedzUsuńrzetelne treści i fajne wpisy
OdpowiedzUsuń