7 września 2014

Jakie znamy metody rekrutacji i selekcji pracowników?

Jakie znamy metody rekrutacji i selekcji kandydatów do pracy?
To pytanie zadałam swojego czasu osobom poszukującym zatrudnienia poprzez kwestionariusz ankiety. Wyniki specjalnie mnie nie zaskoczyły - wskazały to, co wiadomo nie od dziś - osoby poszukujące pracy niekoniecznie znają dzisiejsze metody rekrutacji i selekcji pracowników. Jak widać, najpopularniejszą formą wśród tej grupy osób, okazała się rozmowa kwalifikacyjna. Być może dlatego, że mówi się o niej najwięcej. Pokazuje to, że skoro nie znamy metod selekcji pracowników, nie jesteśmy w stanie dobrze przygotować się do tego procesu. Co z kolei może przełożyć się na nasz sukces w poszukiwaniu pracy.

Źródło: badania własne/ 05.2014

A jak oceniają rekruterzy nasze szanse w procesach rekrutacji i selekcji kandydatów do pracy?
O to zapytałam rekruterów oraz pracodawców zajmujących się naborami w swoich firmach. Przeciętna ocena kandydatów do pracy wcale nie jest pocieszająca. Obrazuje to fakt, że do rozmów naprawdę trzeba być przygotowanym, bo tego oczekuje komisja rekrutacyjna. "Pójście na żywioł" nie zawsze jest zatem idealnym rozwiązaniem.

Źródło: badania własne/ 05.2014

Zapraszam do śledzenia bloga, gdzie w najbliższym czasie odnajdziecie więcej informacji na temat rekrutacji i selekcji pracowników:)

2 komentarze:

 1. Czy prowadzi pani bezpłatne porady indywidualne na temat błędów w CV? Jeśli tak to można prosić o adres e-mail?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój mail to: doradca.1985@gmail.com.
   Myślę, że mogłabym troszkę pomóc :)

   Usuń