11 lipca 2013

CV dla studenta i absolwenta, cz. 2

Prezentuję kolejne przykłady CV dla absolwentów uczelni wyższych. Cechy charakterystyczne dla załączonych CV to:
 • doświadczenie zawodowe w obu przypadkach związane jest głównie z praktykami studenckimi. Podając praktyki, warto tym samym wskazać zakres czynności, które mieliśmy okazję wykonywać. To samo dotyczy się rzeczy, których nauczyliśmy się od podstaw lub opanowaliśmy dzięki praktyce jakiś zakres wiedzy zawodowej. Chwalimy się każdą czynnością, która warta jest uwypuklenia. Ale uwaga! Podajemy praktyki, które były przeprowadzone rzetelnie i sami wykazaliśmy się zaangażowaniem w ich odbycie. Podawanie praktyk zaliczonych na tzw. "piękne oczy" - prędzej czy później może wyjść na światło dzienne. A wtedy pozostanie niesmak i zażenowanie.
 • dodatkowe projekty - ten punkt traktować można jako kontynuację pewnego rodzaju doświadczenie zawodowego, które nie zawsze jest formalne. Ponieważ osoba ucząca się czy będąca już absolwentem, zazwyczaj nie posiada dużego doświadczenia, takie formy są ciekawą alternatywą. Wskazują naszą aktywność, co z punktu widzenia dzisiejszego rynku pracy jest bardzo ważne. 
Fragment wzoru życiorysu zawodowego
(mojego autorstwa)
Fragment wzoru życiorysu zawodowego
(mojego autorstwa)

4 komentarze:

 1. Ciekawe kolory "pastelowe" użyte w tych szablonach, wyglądają profesjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jestem zwolenniczką kolorów w dokumentach aplikacyjnych:) profesjonalizm w ich przygotowaniu bez obaw można połączyć z grafiką lub kolorami - daj to ciekawszy efekt...

   Usuń
 2. Wzory sa przejrzyste, ale zastanawialbym sie nad struktura informacji tzn. co na gorze a co na dole. Umieszczanie zdjecia tez jest kontrowersyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem coś, co nieco wydaje się kontrowersyjne, w rzeczywistości może pomóc w zwróceniu uwagi na naszą kandydaturę. Ale zgodzę się z tym, że nie zawsze jest zabieg, nazwę go "na miejscu". Strukturą informacji dobieramy zazwyczaj w taki sposób, aby od góry wskazać elementy, które według nas są najistotniejsze i warte podkreślenia. Oczywiście, pośrednio, to też zależy od formy CV, jaką zastosujemy.

   Usuń