21 lutego 2013

Dziennik poszukiwania pracyRealizując swoje cele, szczególnie te zawodowe, dobrze zaopatrzyć się w narzędzie, które będzie pomocne w ich realizacji - mam tutaj  na myśli dziennik działania. Traktować go można jako swoisty planer, który pokaże naszą systematyczność w poszukiwaniu pracy, ale również pozwoli przy dużej aktywności na ogarnięcie wszystkich działań.

Dziennik działania jest swoistym osobistym pamiętnikiem w poszukiwaniu pracy. Aby był użytecznym narzędziem, należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • zapisywanie - wspominałam już o tym, ale dla przypomnienia: zapisane cele to zapamiętane cele, kontrola działań i monitorowanie osiągnięć.
 • systematyczność - każde działania, jakie podejmujemy w poszukiwaniu zatrudnienia, powinny zostać w takim planerze odnotowane. Dzięki temu w sytuacji konieczności przypomnienia sobie naszych kroków, łatwo będzie do danych informacji wrócić.
 • dokładność - dokładne zapiski, co do kontaktów, rezultatów czy innych uwag mogą okazać się cennymi wskazówkami pozwalającymi na większą kontrolę naszych poczynań. Pozwolą również na określenie czy zamierzone rezultaty zostały przez nas osiągnięte.
 • konsekwencja - każde działanie powoduje jakąś zmianę, która ma określone konsekwencje. Warto się nad nimi zastanowić i wyciągać wnioski na przyszłość.
 • kreatywność -  forma dziennika działania uzależniona jest całkowicie do indywidualnych potrzeb. Bywa, że osoby poszukujące pracy tworzą swoje planery w postaci plików tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych, bywa że zakładają zeszyty, gdzie odnotowują swoje poczynania.

Poniżej prezentuję przykłady dzienników działania. Jak Wam bardziej odpowiada?

Przykład dziennika działania
Przykład dziennika działania
Przykład dziennika działania

2 komentarze:

 1. Dziennik jest szczególnie istotny w obliczu długich procesów rekrutacyjnych. Pozwala kandydatom "wykazać się" w momencie, kiedy telefon od rekrutera dzwoni 6 tygodni po wysłaniu aplikacji.

  Polecamy Pani post w zbiorze najlepszych wpisów w polskiej blogosferze o tworzeniu CV, poszukiwaniu pracy, procesach aplikacyjnych, karierze i rekrutacji w lutym 2013
  http://www.8careers.eu/blog/pl/kariera-bez-tajemnic-doradca-zawodowy.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, bardzo podoba mi się Twój blog i skorzystałam z wielu rad zamieszczonych tutaj.
  Od pewnego czasu czasu planuję otworzyć jednak coś własnego a konkretnie sklep z biżuterią. Od dziecka kochałam dodatki i dlatego też postanowiłam robić coś co naprawdę lubię i na czym się znam. Jednak nie zdecydowałam się jeszcze na żadnego dostawcę ( producenta). Szperając w internecie natrafiłam na https://aleo.com/pl/firmy/ubrania-obuwie-galanteria-bizuteria stronę gdzie znajduje się bardzo wielu dostawców. Czy wiesz na co powinnam w szczególności zwracać uwagę przy tym wyborze? Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń