Dobrze przygotowany życiorys zawodowy może stać się Twoją przepustką na rozmowę rekrutacyjną. Dzięki poprawnie przygotowanej aplikacji sporo zyskasz w oczach rekrutera. Zwróć jednak uwagę, aby Twoje Curriculum Vitae było przygotowane profesjonalnie.
Dziś chciałabym Cię uczulić na to, czego nie pisać w swoim CV!
- tytuły naukowe przed nazwiskiem - wyjątek stanowi sytuacja wymagające od Ciebie konkretnego tytułu w pracy, o którą się ubiegasz, np. magister farmacji, lekarz medycyny, itp.
- stan cywilny - jest to zbędna informacja. Pracodawca zdecydowanie doceni Twoje osiągnięcia zawodowe niż stan cywilny.
- pochodzenie czy narodowość - podobnie jak stan cywilny jest to informacja zbędna.
- nieprofesjonalny adres e-mail - wszelkie adresy o frywolnych nickach zostawmy dla znajomym. W relacjach biznesowych poprawny adres e-mail powinien zawierać Twoje dane (imię i nazwisko).
- fakt posiadania dzieci - posiadanie potomstwa z pewnością jest wielką radością i powodem do dumy, jednak w CV nie jest mile widzianą informacją. Informacje w CV przedstawiać powinny Twoje dokonania zawodowe, a nie prywatne.
- ozdoby, czcionki, cytaty - CV to jednak dokument biznesowy, więc powinien mieć klasyczną formę. Oczywiście szata graficzna może być kreatywna, jednak pamiętaj o klasycznej formie czcionek i braku dodatkowych "zapychaczy" (np. cytaty). Warto pochwalić się pracodawcy swoimi osiągnięciami zawodowymi a nie sentencjami życiowymi.
- kłamstwa - jeśli zostaniesz przyłapany na kłamstwie w Twoim CV, pozostawisz po sobie zły obraz i z pewnością pracodawca nie zaprosi Cię do współpracy.
- linki do social mediów -
dopuszczalne linki dotyczą Twojego profesjonalnego portfolio lub elektronicznego CV. Prywatne portale w mediach społecznościowych pozostaw do swojej wiadomości (kontroluj również treści jakie tam zamieszczasz dla ogółu).
Dla przypomnienia:
Przydatne uwagi
OdpowiedzUsuńprzydatny wpis!
OdpowiedzUsuńwspaniały wpis!
OdpowiedzUsuńBardzo wartościowe treści
OdpowiedzUsuńWżne aspekty, warto o tym pojawić.
OdpowiedzUsuń