25 października 2013

CV dla osób bez doświadczenia zawodowego, cz. 2

Dzisiejsza odsłona CV dotyczyć będzie nie tyle osoby bez doświadczenia zawodowego, co osoby która nie posiada formalnego zatrudnienia.
Zapraszam do obejrzenia przykładu i być może do inspiracji przy tworzeniu własnego CV.


Fragment wzoru CV (moja własna twórczość)

Zapraszam również do obejrzenia posta: CV dla osób bez doświadczenia zawodowego

13 komentarzy:

 1. Czy mogę prosić o pomoc w wyborze zawodu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w pewnych kwestiach jestem w stanie coś podpowiedzieć. Jeśli faktycznie zaistnieje taka potrzeba można kontaktować się ze mną mailowo, np. na adres doradca.1985@gmail.com.

   Usuń
 2. Widzę, że Twój blog się ciągle rozwija, i pytań przybywa:):) super, tak trzymaj:):) a ja na rozmowę doradczą mam nadzieję w końcu znaleźć trochę czasu :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy rozmowa będzie stricte doradczo - zawodowa czy pod nazwą "klachy", wiesz, że zawsze zapraszam:) i chętnie się spotkam:)

   Usuń
 3. Napisanie CV bez doświadczenia zawodowego jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ nie bardzo wiemy jak zapełnić to brakujące miejsce w CV :). A poza tym Pracodawcy chętniej przyjmują osoby z doświadczeniem zawodowym, dlatego młodym osobom jest trudno na rynku pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie chciałabym być czepliwa- ale zamieszczenie informacji w cv pt. "stan zdrowia- bardzo dobry", jest czymś karygodnym. Doradca powinien wiedzieć, iż to element, o który pracodawca nie ma prawa zapytać! Jeśli zaś chodzi o szkołę- nie podajemy miesięcy, sugerujemy jedynie lata nauki.

  Pozdrawiam,
  doradca zawodowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.
   Faktycznie, czepliwy nie ma sensu być, bo można się wspierać, a nie wytykać wyjęte z kontekstu elementy. Niemniej jednak dziękuję za uwagę, choć osobiście uważam, że błędu w tym nie ma. I sensowne uzasadnienie też bym znalazła, ale zaśmiecać bloga sobie nie zamierzam zbędnymi dyskusjami, ponieważ od tego mam maila.
   Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów na drodze doradzania zawodowego:)

   Usuń
 5. Fantastyczny i bardzo pomocny blog!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że mój blog spotyka się z takimi opiniami:) Dziękuję bardzo:)

   Usuń
 6. Dzień dobry. Bardzo proszę o szybką pomoc. Jestem uczennicą liceum i chciałabym w tym roku dostać się do pracy na wakacje.Musze napisać cv ale kompletnie nie wiem jak to zrobić, co napisac aby moje cv było dobre moja jedyna praca to zbieranie truskawek i opieka nad dziećmi, mam jeszcze kurs z animacji czasu wolnego i zabawy.chce wysłać swoje cv do lodziarni, restauracji i marketu spożywczego. z góry dziękuje za pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapomnialam jeszcze dodac ze roznosiłam ulotki :) bardzo prosze o pomoc

   Usuń
  2. Witam:)

   Proponuje taki układ CV:
   - Dane personalne
   - Profil osobowościowy: Jestem osobą dobrze zorganizowaną. Posiadam umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów z innymi i przyswajania nowych informacji. Jestem pracowita i odpowiedzialna. Posiadam umiejętność pracy zespołowej.

   - Wykształcenie
   - Aktywność zawodowa:
   Prace sezonowe w ogrodnictwie (zbiór truskawek)
   Zakres zadań: dokładne i sprawne segregowanie zebranych owoców

   Prace dorywcze w opiece na dziećmi w wieku .....
   Zakres zadań: zapewnianie czasu wolnego, podawanie posiłków, organizowanie zabaw, itp. Proszę tutaj napisać to, co było robione w ramach tej opieki

   Kolportaż ulotek (praca dorywcza)
   Zakres zadań: kontakt z klientem, roznoszenie ulotek (np. kolportaż ulotek do skrzynek na klatkach schodowych)

   - Dodatkowe informacje:
   Tutaj proszę podać cechy osobowe: życzliwość, miłe usposobienie, łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi, staranność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań, kreatywność, twórczość, dynamizm w działaniu, energia, szybkie odnalezienie się w nowym środowisku. Znajomość obsługi komputera, Internetu. Można podać tutaj również ten kurs animacji czasu wolnego

   - Zainteresowania.

   Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych Dz. Ust. Nr 1182 z 2014 r. ze zm.

   Proponuję również skorzystać z ofert pracy z Hufca Pracy w swoim mieście lub miastach ościennych: http://www.mbp.ohp.pl/

   Pozdrawiam :)

   Pozdrawiam.

   Usuń
 7. Witam serdecznie!

  Jak wszystkie powyżej osoby, mam problem z napisaniem pierwszego CV. Posiadam ukończoną szkołę średnią (liceum ogólnokształcące) oraz szkołę policealną o kierunku technik informatyk (mam dokument poświadczający zdobycie tytułu technika). Jedyną moją "pracą" były praktyki w supermarkecie z czasów uczęszczania do technikum handlowego, niestety szkoły nie ukończyłam z powodów osobistych, a co za tym idzie, praktyk również nie.

  W wolnym czasie lubię zajmować się wszystkim tym, co kojarzy się z tworzeniem - jak czytanie książek, pisanie własnych historii i tego typu rzeczy, chociaż nie chodzi tylko o słowo pisane. Oczywiście znajomość Internetu (i nie mówię tutaj tylko o przeglądaniu stron ;) również jest u mnie dosyć duża. Do tego zdarza mi się dosyć często pisać teksty preclowe i podobne (czyli po prostu pracować jako copywriter), jednakże nie w formie zatrudnienia, a po prostu wysłania kilku tekstów do potrzebującej w danej chwili osoby (na przykład znajomy) i otrzymania za to wynagrodzenia "do ręki".

  Bardzo proszę o sugestie.

  OdpowiedzUsuń